Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Posted by

Wesele to najważniejsze przyjęcie naszego życia, które powinno być zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Jeśli należīmy do osób kreatywnych, które uwielbiają odznaczać się w tłumie i zwracać na siebie uwagę, tradycyjne wesele ustrojone w biel nie jest dla nas. Warto zastanowić się nad weselem z motywem przewodnim, które ubarwi ten najszczęśliwszy i najważniejszy dzień naszego życia oraz zapadnie gościom głęboko w pamięć. Motywów przewodnich wesel jest dużo, a bez znajomości samego siebie i tego co lubimy może być nam bardzo trudno wybrać jeden najlepszy. Jeśli zupełnie nie mamy pomysłu warto zastanowić się nad naszymi własnymi preferencjami i skorzystać z tego poradnika, który podpowie jak wybrać motyw przewodni wesela.

Dopasuj wszystko

            Kiedy już wybierzemy idealną lokalizację oraz lokal na nasze wesele, to świetny czas aby zastanowić się, jaki motyw przewodni będzie najbardziej pasował. Najlepiej jest wziąć kartkę papieru oraz długopis i zapisać na niej wszystkie szczegóły, jakie uda nam się ustalić. Najważniejszym krokiem jest zastanowienie się, jaki styl jest dla nas odpowiedni. Do wyboru mamy ich wiele, ponieważ istnieje styl elegancki i klasyczny, swobodny, rustykalny czy fantastyczny. Kiedy już wybierzemy styl, dopasujmy go do obecnie panującej pory roku. Sprawdźmy, jakie kwiaty dostępne są w miesiącu, w którym wyprawiamy wesele, jakie są dostępne sezonowe potrawy oraz jakie panują kolory. Będą to fantastyczne detale ubarwiające przyjęcie weselne.

Motyw przewodni

            Mając wybrane szczegółowe detale możemy zabrać się za motyw przewodni przyjęcia. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ motywem przewodnim może być kolor, kwiat, owoc, ulubiony film czy nawet ulubiona kultura. Warto zastanowić się nad tymi wszystkimi elementami i wybrać to, co się z nimi kojarzy. W przypadku koloru może to być kolor główny oraz jego wszystkie odcienie i półtony, natomiast z wesel w stylu filmowym ciekawie prezentują się te utrzymane w klimatach fantastycznych, a wręcz tolkienowskich. (Blog)

Nie przesadź

            Pamiętajmy, że z motywem przewodnim można mocno przesadzić. Jeśli nie chcemy, aby nasze wesele wypadło bardzo mocno ekstrawagancko oszczędźmy sobie wpychani motywu przewodniego wszędzie tam, gdzie się da. Wesele z motywem przewodnim ma na celu pozytywny odbiór i stworzenie wspaniałych wspomnień na lata. Ekstrawaganckie i kiczowate wesela często są źle odbierane, a nadmiarowy efekt końcowy sprawia, że nie jesteśmy zadowoleni.             Mając wybrany konkretny motyw przewodni przyjęcia weselnego, ciekawym urozmaiceniem może być dobranie do niego weselnych atrakcji. Jeśli nasze przyjęcie utrzymane jest w ciepłych i hiszpańskich klimatach, warto pomyśleć o zabawach hiszpańskojęzycznych lub tych związanych z gorącym tańcem flamenco. Natomiast jeśli nasze wesele jest typowo wiejskie i sielskie, występy muzyczne grup folkowych grających muzykę ludową lub pokazy ludowych tańców będą jak najbardziej na miejscu.  Zielińskiart