slub

Jak być najpiękniejszą na ślubnym kobiercu?

Posted by

Być księżniczką – dziecięce marzenie,które nigdy nie mija żadnej z kobiecie. Przyszłe panny młode wkładają dużo wysiłku w to, aby w ten najważniejszy dla nich dzień wyglądać zjawiskowo i niepowtarzalnie.Aby to pragnienie spełnić należy dowiedzieć się, co zrobić i czego unikać, by nie popełnić gafy. Najtrudniejszym z zadań jest dobranie sukni ślubnej. Ta źle dobrana jest gwarantem niemiłych wspomnień do końca życia. O tym, jak dobrać suknię ślubną powiemy właśnie w tym artykule.

Figura

Znajomość swojej figury to podstawa, o której należy pamiętać przy wybieraniu ubrań na każdą okazję. Nie możemy o tym zapomnieć i w tym przypadku. Wizja wymarzonej sukienki to jedno, jednak należy mieć w sobie trochę pokory w sytuacji, gdy upragniony model sukni ślubnej na nas zwyczajnie nie leży. Rodzajów figur u kobiet jest wiele. Oto kilka z nich:

Dzwonek- figura wąska w ramionach, poszerzająca się do bioder

Gruszka- małe piersi, długa talia, szerokie biodra

Jabłko- średnie piersi, większy od nich brzuch, płaskie pośladki

Klepsydra- mityczna, najbardziej pożądana figura- duże piersi, wąska talia, szerokie uda

Odwrócony trójkąt- ramiona szersze od bioder

Kolumna- ramiona i biodra równe sobie, nieodznaczająca się talia

Modele sukien ślubnych

 – Suknie o kroju klasycznym- górna część sukni jest idealnie dopasowana, a jej dolna część rozkloszowana . Model ten występuje w formie jedno lub dwuczęściowej i pasuje kobietom szczupłym jaki tym z krągłą sylwetką, średniego, lub wysokiego wzrostu. Aby jednak wyglądać olśniewająco należy mieć wąską talię, dzięki czemu spódnica przykryje wszelkie niedoskonałości.

– Litera „A”- suknia podobna do klasycznej, jednak tutaj talia nie jest zaznaczona, dzięki czemu suknie przybiera formę trapezu. Podkreśli piękno osób szczupłych jak i tych bardziej krągłych

– Princessa – marzenie z dzieciństwa. Charakteryzuje się mocno obcisłą górą i mocnym rozkloszowaniem dołu idącym już od talii; ozdobiona jest w bogate drapowania i falbany. Pasuje kobietom niskim, gdyż cięcia z boku optycznie wydłużają suknię, a sam fason wyszczupla sylwetkę.

– Rybka- suknia o bardzo dopasowanym kroku, która rozszerza się od linii kolan. Przeznaczona dla kobiet o idealnej figurze (płaski brzuch, mocno odznaczająca się talia)

– Empire- suknia odcięta pod biustem, dół uformowany z lejących,delikatnych tkanin, czasem dodaje się ozdobne rękawki. W tym kroju zataimy niedoskonały brzuch, lub szerokie biodra, optycznie będziemy wyższe, co usatysfakcjonuje niskie kobiety.

– Prosta- jednakowa szerokość na całej długości. Ten fason zaznacza linię bioder, dlatego pasuje paniom o ładnej linii. Nie będzie pasował osobom niskim,gdyż optycznie skraca figurę.

Jak widać, jest wiele motywów i wiele rozwiązań dla kobiet o różnych wymaganiach. Warto pamiętać, aby poradzić się kilku osób, by mieć pewność, że wybrana suknia pasuje do naszej figury, dzięki czemu będzie mogły czuć się pięknie i wygodnie przez całą noc.

Przy współpracy z https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-poznan/, gdzie można zamówić pierścionki zaręczynowe na zamówienie.