para-mloda

Alternatywne pomysły na uroczystość weselną

Posted by

Ślub to dla większości osób najważniejsze wydarzenie w życiu. Trudno zatem dziwić się, iż para młoda pragnie wyrazistego i nader symbolicznego zwieńczenia ceremonii niezapomnianą uroczystością weselną. Pomysłów na formę wesela jest bez liku – z każdym rokiem coraz to odważniejsze, jednak kontrowersyjne nie zawsze znaczy dobre. W dzisiejszym artykule zaproponujemy kilka ciekawych alternatyw, które pozwolą wyróżnić uroczystość weselną z zachowaniem stosownych proporcji. Zapraszamy do lektury!

Pożegnajmy konwenanse

Większość młodych osób oglądając enty raz wesele swych rodziców ma pełne prawo czuć lekkie zażenowanie. Jasne drewno na ścianach, kapela grająca modny wówczas nurt disco polo oraz tradycyjny rosół na kurze ze schabowym w pełnej okrasie. Na szczęście ów trend przeminął bezpowrotnie, a w uroczystościach weselnych niezupełnie chodzi dziś o to, by najeść się do syta i napić ponad stan, a następnie drzemać z wujkiem Wieśkiem na stole. Współczesne wesela są dopracowane przez specjalistów i aranżerów w każdym detalu – począwszy od kształtu talerzyków, poprzez kolor i rodzaj firan, na scenicznych neonach kończąc. W jaki sposób możemy zabłysnąć na własnym weselu?

ocean

Poczuj się jak w teatrze

Wesele w teatrze? Czemu nie! W opinii specjalistów zajmujących się organizacją tego typu uroczystości wesele w teatrze może być fantastycznym pomysłem na uczczenie w sposób nietuzinkowy tego jakże ważnego dnia. Aby tak się stało wcale nie potrzeba nam teatru – wystarczy odpowiedni wystrój i kilka symbolicznych atrybutów. Zacznijmy zatem od stołów – najlepiej jeśli będą one okrągłe i minimalistyczne. Świeczka wespół z małą żywą wiązanką białych kwiatów zdecydowanie zaspokoi klimat wydarzenia. Przy okrągłych stolikach przeznaczonych dla dwóch, maksymalnie trzech osób poczujemy się zdecydowanie bardziej rodzinnie i swojsko – przy jednym mogą siedzieć rodzice pana młodego, przy drugim panny młodej, a przy kolejnych – rodzeństwo, pary, przyjaciele etc. Aby nawiązać do sztuki teatralnej warto podzielić uroczystość na akty – np. akt 1 „Poczęstunek”, akt 2 „Pierwszy taniec pary młodej” i akt 3 „Zabawa do białego rana”. Na początku uroczystości warto wykorzystać maski teatralne, które są swoistym symbolem gry aktorskiej, która następnie przeradza się w realizm. Kurtyna za którą przed pierwszym tańcem stać będzie para młoda uatrakcyjni wydarzenie nietuzinkową oprawą. Jeśli chodzi o muzykę to doskonałym pomysłem będzie fragment z muzyką filmową, która urzeka swym klimatem oraz metaforyką.

kwiaty

Wyruszmy w plener!

Innym – ciekawym pomysłem może być wesele w stylu rustykalnym. Nawiązanie do dawnych tradycji nie tylko pod względem kreacji, ale także wiejskiego obyczaju strzechy i ogniska z pieczenią z pewnością pozwoli przenieść się w czasie do dawnej epoki. Impreza pod gołym niebem w
letnim miesiącu z pewnością odrzuci konwenanse i pompatyczność współczesnych – nowobogackich wesel cechujących się nadmiernym minimalizmem.

Planujesz ślub? Szukasz pierścionka zaręczynowego? Sprawdź https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-krakow/ po ofertę ręcznie tworzonej biżuterii.