Zestaw do samodzielnego manicure – jaki wybrać?

Posted by

Zdrowe i zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety. Ładnie wyglądające paznokcie są nie tylko podstawą do wykonania ładnego manicure, ale równie korzystnie wyglądają samodzielnie, bez żadnych zdobień. Estetyczne i zdrowe paznokcie to kwestia długotrwałego dbania o tą część ciała, jednak dobra wiadomość jest taka, że możemy samodzielnie zadbać o własne paznokcie bez ingerencji kosmetyczki.

Co proponują nam drogeryjne półki?

W sklepach znaleźć można sporo zestawów do różnego rodzaju manicure. Chociaż najpopularniejsza jego wersja to manicure hybrydowy i zestawy do tego właśnie rodzaju zabiegu jest najczęściej dostępne, to można znaleźć również inaczej wyposażone zestawy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w pierwszej kolejności w zestaw do podstawowego manicure. Co powinno wchodzić w jego skład? Przede wszystkim wszystkie podstawowe urządzenia, służące do skutecznego usuwania skórek, piłowania, polerowania płytki paznokci itp. Taki rodzaj manicure nie tylko poprawia wygląd i zdrowie paznokci, ale jest bazą do wykonania innego rodzaju zdobień paznokci. Popularny manicure hybrydowy, który zrobił furorę w ostatnim czasie również przeniósł się w domowe zacisze. Ta wersja jest nieco bardziej rozbudowana, bowiem wymaga więcej zabiegów związanych z samymi paznokciami. Zestaw do domowego wykonania zabiegu jest w zasadzie odzwierciedleniem zestawu dostępnego w salonie kosmetycznym.

W skład tego zestawu wchodzi lampa UV, która jest podstawą do utwardzenia lakieru hybrydowego, dzięki czemu lakier utrzymuje się na paznokciu nawet do trzech tygodni. Oprócz tego w skład zestawu wchodzi baza pod lakier, aceton w formie zmywacza, cleaner, a także produkty służące do przygotowania zestawu, takie jak patyczki drewniane do usunięcia skórek, polerka czy waciki kosmetyczne. Tak wyposażony zestaw pozwoli wykonać manicure o takiej samej jakości, jak ten w salonie kosmetycznym.

Manicure japoński – największy trend w świecie kosmetyki

Nowością na rynku kosmetycznym, która przeniosła się również do domowego zacisza jest manicure japoński i zestaw, który umożliwia samodzielnie wykonanie go w domu. W przeciwieństwie do poprzedniego rodzaju manicure, japońska odmiana skupia się na zadbaniu o formę płytki paznokcia. W skład domowego zestawu wchodzi polerka, pilnik, szpatułka plastikowa, zestaw past do wcierania paznokci oraz ircha, czyli specjalny materiał służący do polerowania delikatnych powierzchni, do których zaliczają się właśnie paznokcie. Wymienione zestawy należą do najczęściej wybieranych, co świadczy o aktualnych trendach obowiązujących na rynku kosmetycznym.

Oczywiście wiele kobiet korzysta jeszcze z usług kosmetyczek, rezygnując z samodzielnej pracy przy swoich paznokciach. Jest to rozwiązanie dobre dla klientek nie czujących się pewnie w zdobieniu paznokci, ale również podczas bardziej wymagającej formy manicure. Zestawy do samodzielnego tworzenia manicure są idealne dla amatorek kosmetyki, ale również dla osób chcących samodzielnie dbać o własne paznokcie. Widać wyraźnie tendencję, że duża grupa kobiet uczy się samodzielnego wykonywania zdobień paznokci, a część z grupy kobiet wykorzystuje takie zestawy do obsługi innych kobiet w domu. Część kobiet, zwłaszcza w małych miejscowościach oferuje zabiegi kosmetyczne we własnym domu lub z dojazdem do klienta, co jest ogromnym udogodnieniem dla wielu zabieganych czy mało mobilnych klientek.

Jak widać, istnieje wiele zastosowań dla zestawów do samodzielnego wykonywania wszelkiego rodzaju manicure. Same zestawy nie należą do drogich i zazwyczaj zwracają się już po kilku wykonanych zabiegach. Jakie są zalety korzystania z takich domowych zestawów do pielęgnacji? Przede wszystkim znacznie obniżają się koszta wykonania zabiegu, choć nie jest to kluczowy warunek przemawiający za kupnem własnego zestawu.

Jak samodzielne wykonywać manicure?

Aby zacząć własną przygodę z samodzielnym manicure warto zainwestować w podstawowe narzędzia do pracy z paznokciami, po czym można dalej uzupełniać swoje wyposażenie. Zazwyczaj podstawowe zestawy kosztują kilkadziesiąt złotych i stanowią również bazę do wykonywania innych zabiegów, jak chociażby manicure hybrydowy. Takie zestawy dają możliwość miksowania elementów oraz wybór takich kolorów lakierów, które będą nam najbardziej odpowiadać. Ponadto korzystając z własnych elementów do zabiegu manicure mamy pewność, że wszystkie jego elementy są czyste i nie wpłyną negatywnie na zdrowie i jakość naszych paznokci. Może właśnie dostępność takich zestawów stanie się inspiracją do poznania tajników dbania i zdobienia paznokci. W sieci znajdziemy sporo tutoriali poświęconych tematyce paznokci, a także artykułów poświęconych tematyce trendów w rodzajach manicure i zdobieniach.

Dobra wiadomość jest taka, że obecnie największym trendem są zdrowe paznokcie, które same w sobie stanowią ozdobę, a z ich ilością nadmiernie się nie przesadza. Przed ostatecznym zakupem zestawu warto porównać sobie nie tylko interesujące nas rodzaje manicure, ale również wyposażenia zestawów i wówczas wybrać ten, którego wyposażenie najbardziej nam odpowiada, co ułatwi pracę nad ładnymi paznokciami.