paznokcie-manicure

Zdobienie paznokci – jakie wybrać?

Posted by

Zadbane paznokcie to przede wszystkim zdrowe paznokcie. Zanim zaczniesz myśleć o najlepszym dla siebie rodzaju manicure zainwestuj czas w odpowiednią kurację wzmacniającą i odżywiającą płytki paznokci. Kiedy nasze paznokcie przygotowane są na zmianę wizerunku, warto zastanowić się nie tylko nad samym rodzajem zabiegu, ale również rodzajem zdobień, jakie chcemy mieć na naszych pazurkach. Kwestia, choć bardzo przyjemna może przyprawić nas o zawrót głowy- ilość i rodzaj dodatków do manicure jest tak duży i urozmaicony, że często zastanawiamy się, jaki rodzaj zdobień paznokci wybrać. Zapewne wiele w rodzajach zdobień zależy od obowiązujących trendów oraz rozwoju w samej dziedzinie.

Zdobienie paznokci- na czym polega?

Nietrudno zauważyć, że era sztucznych paznokci i krzykliwych, sztucznych zdobień już dawno należy do przeszłości. Obecnie podstawą są paznokcie coraz częściej zbliżone do ich naturalnej struktury i postawienie na jeden mocny akcent, który będzie harmonizował z resztą manicure. Samych sposobów na efektowne zdobienia jest naprawdę dużo, dzięki czemu kobiety mają sporo możliwości wyboru atrakcyjnego zdobienia paznokci. Niezależnie od wyboru rodzaju malowania paznokci jedną z najczęściej spotykanych zdobień są różnego rodzaju wzory, które umieszcza się na płytce paznokcia. Jedyne, co ogranicza w kwestii wyboru konkretnego wzoru jest wyobraźnia oraz umiejętności kosmetyczki. Na paznokciach znaleźć można motywy kwiatowe, postacie z kreskówek, wzory geometryczne, wzory świąteczne czy tematyczne. Jest to nie tylko przyjemny wzór, ale również umożliwia nawiązanie wzorem do stylizacji czy okazji, z jakiej robiony jest manicure.

Rodzaje zdobień na paznokciach

Furorę w ostatnim czasie robi zdobienie paznokci typu ombre, znane również jako cieniowanie. Pomysł jest szczególnie ceniony ze względu na efektywność i elegancję, co zawdzięcza w głównej mierze umiejętnemu połączeniu dwóch kolorów, które płynnie przechodzą z jednego w drugi. Wprawna ręka kosmetyczki potrafi zdziałać cuda w kwestii tego akurat rodzaju zdobienia. Mało kto wie, że do zdobienia paznokci wykorzystuje się również gazetę. Dzięki specjalnej metodzie gazetowa czcionka przenosi się na płytkę paznokcia, tworząc ciekawy efekt. Dodatkowo, łącząc gazetowy wzorek z ładnym kolorem można uzyskać jeszcze ciekawszy efekt.

Na rynku pojawiły się specjalne lakiery do manicure magnetycznego np. z Evonails, które wykorzystują lakier o specjalnej strukturze oraz odpowiedniej wielkości magnesy, które w połączeniu z lakierem zapewniają przyciąganie i oryginalne wzornictwo. Istnieje jeszcze zdobienie wykonywane za pomocą specjalnych zestawów lakierów. Nanoszone jeden na drugi tworzą oryginalny wzór. Część firm kosmetycznych posiada w swojej ofercie takie zestawy, które można wykorzystać samodzielnie. Dowolne wzory można osiągnąć również za pomocą stempli stworzonych specjalnie do zdobienia paznokci.

Sam sposób wymaga nieco wprawy, a do samego manicure niezbędne są płytki z wzorkami, pieczątki, czyścik i lakier do paznokci w wybranym przez nas kolorze. Kolejną alternatywą w kwestii oryginalnego zdobienia jest wykorzystanie do manicure naklejek oraz specjalnych tatuaży ozdobienia paznokci. Sposób z naklejkami nie należy do nowych, jednak dostępne są coraz to nowe wzory i sposoby naklejania, dzięki czemu mamy niemalże nieograniczoną dowolność w wyborze wzoru naklejek, a także sposobu ich aplikacji na pomalowaną już płytkę. Szukając efektywnej, ale prostej w wykonaniu metody można wybrać wtapianie ozdób. Sposób jest prosty i nie wymaga znajomości specjalnej techniki, dodatkowo dając nam dowolność w wyborze kształtu i ilości zdobień. Wiele pomysłów i rodzajów zdobień jest jeszcze w powijakach, a część z nich można wymyślić na nowo lub zmodyfikować w trakcie samego tworzenia ozdób.

Co znajdziemy na rynku kosmetycznym?

Obecnie rynek kosmetyczny daje nam wręcz nieograniczone możliwości, dzięki czemu zdobienia na paznokciach możemy wykonać samodzielnie, bez korzystania z pomocy kosmetyczek. Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne próby zdobienia paznokci, co dodatkowo ułatwia łatwy dostęp do profesjonalnych artykułów do manicure. Na szczęście odchodzi się od przesadnego zdobienia paznokci, stawiając na klasykę i dobry gust. Jeśli chodzi o zdobienia, wykorzystuje się wiele metod na efektywne wzory, z wykorzystaniem szeregu różnorodnych akcesoriów, takich jak cekiny, zdobienia, wzorki, gazetową czcionkę, stemple i inne.

Umiejętna ręka jest w stanie zrobić efektywne wzory z minimalnym wykorzystaniem dodatków, z wykorzystaniem możliwości, jakie dają lakiery do paznokci dostępne na rynku.

Na szczęście na rynku dostępna jest pełna gama profesjonalnych środków do zdobienia paznokci, dzięki czemu swoją przygodę z manicure może zacząć każda kobieta. Jeśli zaczynamy dopiero swoją przygodę z różnymi wariantami zdobień paznokci warto zacząć od bardziej klasycznych malowań i zdobień i z czasem coraz bardziej rozwijać swoje umiejętności. Na szczęście odchodzi się już od nadmiernego zdobienia pazurków, a ogromnym ułatwieniem w tej kwestii jest wręcz nieograniczony dostęp do kosmetyków do szerokiej gamy zabiegów związanych z paznokciami.