pomalowane-paznokcie

Naturalne sposoby na wzmocnienie paznokci

Posted by

Podstawą zdrowych i mocnych paznokci jest ich właściwa, regularna pielęgnacja. Już nasze babcie korzystały z domowych składników, często znajdujących się na domowych półkach, czego wynikiem były zdrowe, mocne paznokcie. Dziś składniki używane przez poprzednie pokolenia znaleźć można w lekach i suplementach diety, co z pewnością przyspieszy regenerację zniszczonych paznokci. Warto jednak uciec się do naturalnych sposobów, znanych już od pokoleń.

Skrzyp polny na paznokcie

Najpopularniejszym składnikiem o leczniczym działaniu jest skrzyp polny. Roślina ma pozytywne działanie lecznicze nie tylko na paznokcie, ale również na skórę i włosy ze względu na obecność krzemu w składzie. Najczęściej spotykany jest w tabletkach, jednak dla poprawy kondycji paznokci można zastosować leczniczą kąpiel. Kolejnym ważnym dla zdrowia paznokci składnikiem jest witamina E. Rzadko występuje samodzielnie, częściej stanowi jeden ze składników odżywek i specyfików do paznokci. Często wykorzystuje się go w duecie z czosnkiem, co może wydawać się zaskakującym połączeniem, jednak taka mikstura zapobiega łamliwości paznokci.

Olejki organiczne na piękne paznokcie

Najbardziej popularnymi kosmetykami, świetnie nadającymi się do dbania o paznokcie są olejki. Kosmetyki te, różnego pochodzenia mają dość szerokie zastosowanie i służą do pielęgnacji innych, newralgicznych części ciała, jak włosy, skórki czy nawet skóra całego ciała. Olejki te spotkać można w różnej postaci, od drogeryjnych odżywek do paznokci, poprzez bardziej skoncentrowaną formę kosmetyku w ampułkach, na aptecznej formie kończąc. Popularność olejków wzrosła do takiego poziomu, że w sieci można znaleźć sklepy, których właśnie olejki są wiodącymi produktami. Najszybszą i jedną z wygodniejszych form olejowania paznokci jest wykorzystanie olejku w formie odżywki jak taka oliwa do skórek – https://evonails.pl/preparaty-do-paznokci/oliwki-do-skorek.html. Dodatek pędzelka niewątpliwie pomaga w wygodnej i szybkiej aplikacji. Amatorki domowej kosmetyki proponują olejową wcierkę bezpośrednio w płytkę paznokcia, jak to ma miejsce we wspomnianych wcześniej domowych sposobach na odżywienie paznokci lub nawet stworzenie kąpieli olejkowej. Jest to bardziej wymagająca metoda, bowiem wymaga przede wszystkim czasu, ale też odpowiedniego przygotowania.

Wybrany olejek lub mieszankę kilku wybranych olejków należy lekko podgrzać i poświęcić kilka, kilkanaście minut na zdrowotną kąpiel. Niezależnie od wyboru sposobu olejowania warto pamiętać, że podstawową kwestią wpływającą na powodzenie kuracji jest regularność i długotrwałości powtarzania. Pielęgnacja paznokci jest tematem, który od pewnego czasu jest często poruszany w dziedzinie kosmetycznej. Blogerki kosmetyczne poświęcają wiele uwagi tematyce pielęgnacji paznokci, często dłoniom poświęcając przestrzeń całego bloga. Oczywiście szukając szybkich sposobów regeneracji paznokci można wybrać którąś z drogeryjnych wersji „wspomagaczy” do tej delikatnej części dłoni.

Naturalne kosmetyki do paznokci

Od jakiegoś czasu można obserwować powrót do naturalnych kosmetyków, co widać chociażby we wspomnianej wcześniej blogosferze. Kobiety na wielu płaszczyznach pielęgnacji, także dotyczącą pielęgnacji paznokci coraz częściej wracają do naturalnych sposobów dbania o ciało. Do łask wracają domowe sposoby poprawy zdrowia i samopoczucia, często wykorzystując składniki, które wykorzystywały nasze mamy czy babcie. Sporo z tych środków do pielęgnacji znaleźć można w domu, co dodatkowo sprzyja i zachęca do wykorzystania. Blogerki kosmetyczne podają gotowe receptury z wykorzystaniem naturalnych składników, także wszelkiego rodzaju olejków.

Dlaczego warto dbać o paznokcie?

Czemu zdrowe i ładne paznokcie są tak ważnym elementem w kobiecej urodzie? Przede wszystkim dłonie są jednym z najczęściej nastawionych na widok części ciała, często jednym z symboli kobiecości. Oprócz tego zdrowe paznokcie stanowią podstawę zdrowego, długotrwałego manicuru dlatego poza malowaniem warto pomyśleć żeby zaopatrzyć się w odżywki do paznokci jak https://evonails.pl/preparaty-do-paznokci/odzywki-do-paznokci.html. Decydując się na profesjonalny manicure w gabinecie kosmetycznym dobrze jest wcześniej zadbać o zdrowie paznokci. Dzięki temu można liczyć na bardziej estetyczny wygląd samego paznokcia, a także możemy liczyć na dłuższe efekty niż w przypadku paznokci z brakami. Wydawać by się mogło, że tematyka pielęgnacji paznokci dotyczy głównie kobiet, jednak zdrowe dłonie i paznokcie są również kwestią istotną dla męskiej części społeczeństwa.

Pielęgnacja paznokci u mężczyzn

Mężczyźni wykonując często ciężką, fizyczną pracę narażają swoje dłonie na zniszczenia skóry i nadszarpnięcie kondycji paznokci. Właśnie ze względu na narażenie paznokci na zniszczenia warto szczególnie o nie zadbać. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie wymienione sposoby na zdrowe paznokcie są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dzięki czemu możemy dzielić się swoimi kosmetykami ze swoimi partnerami. Dla osób niecierpliwych, lubiących szybkie efekty kuracji czy małą ilość kosmetyków do stosowania można wypróbować skoncentrowane wersje kosmetyków. Często mają one działanie kompleksowe, łącząc ze sobą kurację nie tylko dla samych paznokci, ale również dłoni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających wielofunkcyjnych kosmetyków. Nie można również zapominać o tym, aby dobrać taki kosmetyk, który będzie skuteczny dla nas.