nails

Jakim pilnikiem skracać paznokcie – metalowym, czy papierowym?

Posted by

Piłowanie, czyli skracanie paznokci jest normalnym,codziennym zabiegiem. Choć większość kobiet twierdzi, że potrafi zająć się swoimi paznokciami, tak naprawdę znaczna ich część nie ma pojęcia o tym, żetakie zabiegi też mogą niszczyć paznokcie. Wszystko tak naprawdę zależy odtego, w jaki sposób to robią i jakimi narzędziami.

Co wybrać?

Aktualnie do wyboru mamy pilniki metalowe i papierowe. Wydaje się, że skoro wszystkie są przeznaczone do paznokci, można je bez problemu używać. Kto, jaki wybierze, zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań, czy możliwości finansowych. To zaś jest bardzo mylne myślenie. Otóż pilnik metalowy niszczy paznokcie, ponieważ przyczynia się do ich rozdwajania. Rozdwojone paznokcie po pierwsze źle wyglądają, po drugie są zdecydowanie słabsze. Dlatego nie zaleca się piłowania ich przy użyciu pilników metalowych. Wiele pań właśnie po te sięga, bo są twarde, wydają się ostre. Jednak nie sprzyjają kondycji paznokci, więc lepiej zrezygnować z tego narzędzia i zastąpić je innym,bezpieczniejszym. Tak właśnie radzą kosmetyczki lub manicurzystki.

nails

Pilnik papierowe

Chcąc faktycznie dbać o swoje paznokcie, zdecydowanie korzystniej będzie używać pilnika papierowego. Ten też jest ostry, ma różny kształt i różną wielkość. Poza tym jest zdecydowanie tańszy. Pilniki papierowe dopasowują się do kształtu paznokci, a posługiwanie się nimi jest zupełnie bezproblemowe, dla wielu pań nawet przyjemne. Warto więc zaopatrzyć się w zestaw papierowych pilników, aby móc dbać o paznokcie regularnie i nieustannie.