Jak odżywić zniszczone paznokcie?

Posted by

Odżywienie paznokci i regularność stosowania zabiegów, nawet w domowym zaciszu daje pewność, że nasze całe dłonie oraz paznokcie będą zdrowe, a oznaki zdrowia i mocy utrzymają się przez długi czas. Jeżeli nasze paznokcie nie noszą oznak znacznych zniszczeń warto postawić na takie odżywienie, które pozwoli utrzymać efekt zdrowego paznokcia. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików o różnym działaniu na płytkę paznokcia, w tym właśnie działanie odżywcze.

Jakie kosmetyki do odżywienia paznokci?

Dla osób szukających szybkich, kompleksowych rozwiązań w dziedzinie pielęgnacji dłoni najszybszą i dość szybko dającą efekty kuracją są kremy do rąk. Część z nich, o bardziej skoncentrowanym składzie jest dostępna w aptekach, co zapewnia bardziej lecznicze działanie i skoncentrowaną dawkę pożytecznych dla paznokci składników. Oprócz tego mamy do dyspozycji szereg drogeryjnych kosmetyków do pielęgnacji dłoni i paznokci o różnym zastosowaniu, specyfice i rodzaju aplikacji. Mówiąc o odżywieniu paznokci nie można zapomnieć o domowych kuracjach poprawiających ich jakość i żywotność. Zarówno w drogeriach, jak i sklepach internetowych można dostać nie tylko kosmetyki, ale również zestawy stworzone do samodzielnej pielęgnacji paznokci w domowym zaciszu.

Co proponuje nam segment kosmetyczny w dziedzinie pielęgnacji paznokci?

Wspomnieliśmy już o kremach, które są najszybszym i najwygodniejszym sposobem na ekspresowe odżywienie całych dłoni. Oprócz samych kremów na rynku znaleźć można również takie kosmetyki, jak maski, olejki czy profesjonalny zestaw do zabiegu parafiną. Zacznijmy od początku, czyli od masek do dłoni i paznokci. Można skorzystać z gotowych masek dostępnych w sklepach, jak i samodzielnie wykonać taki kosmetyk w domu. Do samodzielnego wykonania wykorzystuje się takie składniki, jak jogurt naturalny czy żółtko jajka, mające właściwości odżywcze i wygładzające. Mówiąc o samodzielnie wykonanych maskach nie można zapomnieć również o olejkach, które wykorzystuje się do domowych kosmetyków, jak i do samodzielnego działania na paznokcie. Olejki wykorzystuje się do nacierania lub specjalnych kąpieli do paznokci, o działaniu natłuszczającym i ochronnym.

Cudotwórcza parafina na paznokcie

Parafina- jest to jeden z kosmetyków wykorzystywanych do zabiegów, zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domowym zaciszu. Jest ona dość łatwa do kupna, bo parafina do dłoni (https://evonails.pl/pielegnacja/parafiny-do-dloni.html) jest dostępna w każdym sklepie internetowym. Aby poznać działanie parafiny, dobrze jest poznać jej pochodzenie i działanie. Choć sam produkt jest pochodną ropy naftowej, to często wykorzystywany jest w dziedzinie kosmetologii. Parafina sama w sobie nie nawilża, jednak tworzy barierę ochronną na skórze, co pozwoli utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i zapobiec wysuszeniu skóry, co jest szczególnie istotne dla zniszczonych dłoni czy paznokci. Dzięki długim utrzymywaniu ciepła parafina pozwoli wchłonąć dużą ilość substancji odżywczych. Mówiąc o działaniu parafiny na paznokcie można zauważyć, że paznokcie stają mniej rozdwojone, twardsze i mocniejsze.

Warto pamiętać, że parafina oprócz właściwości odżywczych posiada także zdolności niwelowania przebarwień, co jest skuteczne zarówno w przypadku dłoni jak i płytki paznokcia. Co ważne, sam zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Do zabiegu potrzebne są sprzęty, takie jak parafina, podgrzewacz do parafiny, rękawiczki, peeling do dłoni oraz mleczko kolagenowe, które dodatkowo nawilży dłonie.

Sam zabieg zaczynamy od dezynfekcji dłoni, następnie wykonujemy peeling z usuwaniem skórek. Wówczas można przystąpić do kąpieli dłoni w parafinie. Dobrze jest rozpuścić ją w kąpieli wodnej, jednak zadbać, aby właściwa ciecz nie osiągnęła zbyt wysokiej temperatury- może wówczas poparzyć skórę. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, takie jak wysypka, grzybica paznokci czy osteoporoza, jednak część z nich można wyleczyć. Koszt samego zabiegu nie jest duży, a wykonując go samodzielnie w domu można liczyć na jeszcze niższe koszty pojedynczego zabiegu. Co ważne, jego efekty widać już po pierwszym razie.

Aby zdrowe paznokcie utrzymały się długo

Na rynku dostępna jest duża ilość produktów służących do odżywienia paznokci. Co ważne, dostępne kosmetyki dostępne są w różnych wersjach, dzięki czemu możemy wybrać taki sposób aplikacji, jaki będzie dla nas najwygodniejszy. Jeśli szukamy szybkich efektów warto wykorzystać skoncentrowane kosmetyki, na przykład serum, które w niewielkiej ilości posiada wiele składników o działaniu odżywczym, co pozwoli poprawić kondycję paznokcia w krótkim czasie.

Aby efekty odżywienia paznokci utrzymywały się jak najdłużej, warto pamiętać również o regularności powtórzeń, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się zdrowymi, zadbanymi paznokciami na długo. Niezależnie od formy odżywienia dłoni i paznokci, jaką wybierzemy, warto zwrócić uwagę na skład każdego z kosmetyków. Dobrze jest, aby w składzie kosmetyków do wzmocnienia paznokci były takie składniki, jak olejki, witaminy czy inne składniki odżywcze, które służą paznokciom. Dobra wiadomość jest taka, że rynek kosmetyczny posiada naprawdę sporo różnych kosmetyków służących do dbania o paznokcie, dzięki czemu każdy amator zdrowych paznokci znajdzie specyfik dla siebie.