Czy lakiery do paznokci są bezpieczne?

Posted by

Tak wiele kobiet nie wyobraża sobie funkcjonowania w dzisiejszym świecie bez lakieru do paznokci. Większość pań ma ich kilka lub nawet kilkanaście. Każdy z nich to zupełnie inny kolor. Przecież jeden nie będzie pasował do wszystkich damskich kreacji i na wszystkie okazje. Pytanie tylko – czy takie lakiery są w ogóle bezpieczne? Okazuje się, że nie wszystkie kobiety zwracają na to uwagę, a powinny, bo wygląd wyglądem, ale zdrowie jest jednak ważniejsze.

Niejednokrotnie przeprowadzono wiele badań dotyczących lakierów do paznokci. Wiele razy też udowodniono, że jednak lakiery, nie wszystkie, ale niektóre owszem, zawierają w swoim składzie niebezpieczne substancje. Odpowiednie badania wykonano u wielu kobiet, które regularnie malują paznokcie lakierem. W organizmie każdej z nich zauważono toksyny. Tym niebezpiecznym składnikiem, jaki znajduje się w lakierach do paznokci, jest fosforan trifenylu. Badania również wykazały jego obecność w organizmie. A to niestety zła wiadomość.

Wszystko wskazuje na to, że fosforan trifenylu jest stosowany w lakierach po to, aby lakier przez długi czas utrzymywał się na paznokciach. Niestety jednak na organizm ma bardzo negatywny wpływ. Skutecznie zakłóca pracę gospodarki hormonalnej. Co ciekawe, może być nawet odpowiedzialny za nadwagę.

sprawdź żele evonails

Na szczęście nie wszystkie firmy produkują lakiery, które zawierają te toksyczne składniki. Za swoich produktów wyeliminowali składniki, które wywołują alergie, podnoszą ryzyko zachorowania na raka, a także doprowadzają do wspomnianych zaburzeń hormonalnych. By jednak taki lakier kupić, trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić zawartość składników. Nim przejdzie się do wyboru koloru, powinno się właśnie zapoznać ze składnikami.

Wbrew pozorom wybór lakierów nie jest wcale taki prosty. Wymaga zaangażowania i czasu. Wielu kobietom wydaje się, że wystarczy wybrać kolor i firmę, aby móc cieszyć się pięknymi paznokciami. Tymczasem sprawa przedstawia się zupełnie inaczej. Należy wobec tego zapoznać się ze składnikami, wciąć pod uwagę kolor, firmę, może nawet cenę, jeżeli jest taka potrzeba. Najważniejsze są jednak składniki, bo od nich zależy to, czy produkt będzie bezpieczny dla organizmu, czy wręcz przeciwnie.

Warto pamiętać o tym, że drogi lakier do paznokci wcale nie oznacza, że jest najlepszy. Wielu osobom wydaje się, że najgorsze to te najtańsze. Dlatego sięgają po lakier z wyższej, droższej półki i wówczas darują sobie zapoznanie się ze składnikami. To największy błąd, jaki mogą popełnić. Nie wszystkie kobiety wierzą w negatywne działanie niektórych składników tego produktu. Wydaje się, że to tylko wymysły osób, które nie malują paznokci. Tymczasem sprawa ma się zupełnie inaczej. Jeżeli wobec tego kobiety chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, powinny automatycznie pomyśleć o tym, jakie lakiery stosują. Wybór jest bardzo duży zarówno pod względem firmy, jak i kolorów. Lakiery te są zróżnicowane pod względem składu. Pozostaje wybrać najlepszy, bezpieczny. Trzeba wobec tego rozejrzeć się za tym, który nie zawiera fosforanu trifenylu.