kobiety

Najmodniejsze sukienki dla druhen – jakie wybrać?

Posted by

Na polskim ślubie i weselu coraz częściej spotykamy druhny. Nie tylko pomagają one w organizacji uroczystości, ale są również wsparciem dla panny młodej w tym szczególnie ważnym dla niej dniu. Czym kierować się przy poszukiwaniu modnych sukienek dla druhen?

Takie same lub różne

Druhna to odpowiedzialna rola – pełniąca tę funkcję kobieta nie tylko pomaga pannie młodej, ale również reprezentuje grono jej najbliższych przyjaciółek. Druhny pojawiają się na wielu zdjęciach i przyciągają uwagę gości, dlatego tak ważne jest dobranie im odpowiednich kreacji.

buty

Powinnyśmy zadbać nie tylko o wygląd druhen, ale również o ich komfort. Jeśli mamy więcej niż jedną druhnę, weźmy pod uwagę różnice w ich wzroście i figurze. Wysłuchajmy ich uwag i uszanujmy ich preferencje. Nie każda pani czuje się dobrze chociażby w sukience bez ramiączek, dlatego może się okazać, że sukienki w tym samym kolorze, ale różnych fasonach sprawdzą się najlepiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by druhny założyły podobne sukienki w różnych odcieniach tego samego koloru lub ten sam model w zupełnie odmiennych barwach. Idealnym rozwiązaniem są sukienki multiway – można nosić je na różne sposoby!

Wybieramy sukienki dla druhen

Kolor sukienek druhen powinien nawiązywać do któregoś z barwnych elementów związanych z weselem – akcentów na sukni ślubnej, bukietu panny młodej, wystroju wnętrza, motywu przewodniego imprezy. Jeśli nie mamy konkretnych preferencji w tym zakresie, podpatrzmy trendy ślubne: modne sukienki dla druhen występują obecnie zwłaszcza w kolorach takich jak pudrowy róż, brudny fiolet, pastelowy błękit, szarość i srebro czy ciemna zieleń. Unikajmy bieli! To kolor zarezerwowany dla panny młodej.

Ponieważ druhna jest cały czas w ruchu, postawmy raczej na zwiewne kreacje niż mocno dopasowane, opięte sukienki. Ich długość nie powinna być krótsza niż przed kolano. Dopasujmy sukienki do pory roku oraz atmosfery i miejsca przyjęcia weselnego – wciąż na czasie jest styl boho i krój typu empire, koronki, tiule i kwiaty.