kapelusz

Nie szata zdobi człowieka ale biżuteria już tak!

Posted by

Moda w XXI wieku jest tematem dyskusyjnym. Dzięki dostępności mediów nowe trendy są rozpowszechniane na szeroką skalę. Kolorowe plakaty reklamujące ubrania najbardziej popularnych sieciówek, kontrowersyjne reklamy w telewizji narzucają młodym ludziom nowe style.

Moda to kwestia gustu

Coraz więcej znanych osób jest angażowanych do reklamowania osiągnięć wielu projektantów mody.Trafiają do najbardziej podatnych klientów, bowiem to właśnie młodzi ludzie swoim ubiorem często określają swoją przynależność do różnych grup społecznych, określają swój styl. Chociaż nie zawsze moda, którą oni naśladują jest atrakcyjna dla społeczeństwa, oni są przekonani o swojej wyjątkowości. Starsi ludzie zazwyczaj mają jeszcze pozostałości z poprzedniego ustroju, kiedy ubrania były jednakowe, mało dostępne. Nosiło się wtedy to co było dostępne, ewentualnie uszyte według określonych kanonów ubrania. Teraz takie osoby również szukają klasycznych, uniwersalnych ubrań. Niestety coraz więcej sklepów oferuje ubrania szyte według nowych trendów, dlatego nie łatwo jest im znaleźć odpowiednią odzież. Do wyglądu jednak przywiązuje się uwagę, bo to on wpływa na pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na drugim człowieku. A szansę na dobre pierwsze wrażenie mamy tylko jedną. obrączki

Biżuteria zawsze piękna

Jeśli mamy wątpliwości co do ubrania, czy wygląda dobrze czy nie, możemy zadbać o to by biżuteria była naszą ozdobą. Złoto lub srebro zawsze wygląda dobrze. I zawsze zdobi. Możliwości wyboru biżuterii są nieograniczone. Do dyspozycji mamy pierścionki, łańcuszki, zawieszki, wisiorki, bransoletki, kolczyki oraz wiele, wiele innych. Żadna wieczorowa sukienka nie będzie wyglądała pięknie jeśli nie uzupełni ją jakiś element biżuterii, czy to na szyi, czy na ręku lub w uszach. Wiele osób w biżuterii przechowuje jakieś wspomnienia. Obrączka jest wspomnieniem ślubu, jednego z najważniejszych dni w życiu. Wiele ciekawych wzorów można znaleźć na przykład na stronie http://www.zlotalinia.com/. Na łańcuszku można nosić medalik z religijnym wizerunkiem, na ręce bransoletkę będącą prezentem od bliskiej osoby. Nierzadko elementy biżuterii są pamiątką po kimś bliskim, po rodzicach, dziadkach. Stanowią nie tylko wartość materialną ale i sentymentalną i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. I najciekawsze jest to, że nie przestają być piękne. Każdy wyrób złotniczy jest swojego rodzaju dziełem, sztuką i ta wyjątkowość sprawia, że zawsze wyglądają wyjątkowo. Owszem są określone mody na różne wyroby ze złota i srebra, jednak nawet jak moda przeminie one i tak mogą dalej zachwycać i nie zamyka się ich w szafie lub wyrzuca do pojemników na ubrania jak to się robi z niemodnymi ciuchami.

hand

Błyskotki dla każdego

Tak jak moda na ubrania jest zazwyczaj przeznaczona dla różnych grup wiekowych, tak moda na biżuterię jest w większości przypadków uniwersalna. Są pewne elementy, które wolą nosić młodzi, a starsi ludzie niekoniecznie, lub odwrotnie. Ale nawet jeśli ktoś zdecydowałby się założyć coś innego, przeznaczonego teoretycznie dla innej grupy wiekowej nikogo by to nie raziło tak jak jest to w przypadku ubrań.