jewelry

Moda na grawerowanie

Posted by

Jak sprawić aby biżuteria była jeszcze bardziej osobista

Każdy z nas posiada jakąś biżuterię. Zakładamy ją na co dzień lub na różne okazje, wybieramy złoto lub srebro. Za każdym razem ma ona stanowić uzupełnienie naszego stroju, czasami podkreślić wagę danej sytuacji, a czasami jest traktowana jakby talizman przynoszący szczęście. Kobiety mają przewagę jeśli chodzi o rodzaj używanej biżuterii, gdyż dla nich dedykowanych jest znacznie więcej produktów. Minęły już czasy kiedy w szkatułkach bywało po parę sztuk biżuterii. Teraz dostępność wyrobów z kamieni szlachetnych jest dużo większa, dlatego mamy jej coraz więcej. Coraz więcej wyrobów jest ponadto wykonywanych przez maszyny, dlatego już nie są one tak wyjątkowe jak kiedyś. Owszem nadal są zakłady jubilerskie gdzie są tworzone ręcznie piękne wzory biżuterii, jednak tak wielki popyt oraz wejście na rynek jubilerski sieciówek sprawiło, że zaczęto produkować wyroby ze złota, srebra i innych kamieni szlachetnych na masową skalę. Podobnie zresztą jak z większością innych produktów. Jest to podyktowane głównie rozwojem techniki jak i pobudkami ekonomicznymi. Ale są też tego zalety, gdyż praca maszyn niekoniecznie musi wiązać się z gorszą jakością albo prostotą i nudą, a jest na pewno tańsza i bardziej przystępna dla większego grona nabywców. To co w przeszłości było dostępne tylko dla osób bardziej majętnych teraz tak naprawdę może mieć każdy. To jest chyba duża zaleta. A osoby, którym zależy na indywidualności znajdą sposób aby to osiągnąć.

Grawerowanie sposobem na wyróżnienie

Często biżuteria jest wręczana jako prezent. A wiadomo, kiedy wręczamy komuś prezent chcemy aby był wyjątkowy. Daje to możliwość szczególnego wyróżnienia obdarowywanej osoby i podkreślenia jak bardzo jest ona dla nas ważna. Oczywiście nie każdy element biżuterii będzie gwarantował możliwość jego spersonalizowania, ale jest wiele wzorów chociażby pierścionków, medalików, obrączek, na których jest miejsce aby umieścić chociaż inicjały albo datę ślubu. Szczególnie ważne to jest dla młodych małżonków, gdyż data kiedy składają sobie przysięgę małżeńską jest dniem wyjątkowym, który zmienia ich całe życie. Pomimo, że wiele sklepów oferuje możliwość udziału małżonków w projekcie obrączek ślubnych w celu jak najlepszego dopasowania do potrzeb i gustów, to możliwość jeszcze dodania czegoś osobistego do tak ważnego symbolu miłości jest dużym atutem. Warto też dodać, że jest to świetna wskazówka dla zapominalskich panów, aby nie zawieść partnerki w dniu rocznicy ślubu. Usługę grawerowania oferuje np. firma Złota linia.

Co najczęściej grawerujemy na biżuterii?

Tak naprawdę wygrawerować możemy wszystko co nam tylko przyjdzie do głowy, pod warunkiem, że na grawerowanym przedmiocie będzie odpowiednia ilość miejsca. Jubilerzy są w stanie zazwyczaj określić ilość liter, znaków w danym rozmiarze czcionki. Więc jeśli już wiemy na ile możemy sobie pozwolić możemy wymyślać. Zazwyczaj są to ważne dla nas daty, inicjały imienia i nazwiska, albo imion, ksywki, ważne dla nas słowa, krótkie motta. Kiedy już decydujemy się na grawer zdajemy sobie sprawę, że jest to pamiątka na długi czas.